Tento web používá k poskytování služeb, personalilzaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Najděte Váš vůz...

Zapalovací svíčky Denso pro LPG

Zapalovací svíčky řady Denso Iridium Tough jsou optimálním řešením pro LPG motory. Díky tenké středové iridiové elektrodě, jež má průměr pouze 0,4 mm, a také díky platinové špičce na zemnící elektrodě přinášejí zapalovací svíčky Denso Iridium Tough nejvyšší možný výkon a zvýšení životnosti motorů na LPG. Počet vozidel přestavěných na LPG provoz v Evropě v posledních letech velmi roste. Díky tomu velké množství řidičů LPG automobilů hledá zapalovací svíčky, které splňují požadavky LPG motorů. Tyto požadavky jsou od požadavků benzínových motorů odlišné, protože spalování plynu a spalování benzínu se liší ve dvou věcech:

  1. Zapalovací napětí potřebné k zapálení směsi LPG / vzduch je mnohem vyšší, než k zapálení směsi benzín / vzduch. Nicméně vyšší potřebné napětí může poškodit zapalovací cívky nebo způsobovat špatné jízdní vlastnosti.
    Zapalovací svíčky řady Denso Iridium Tough s unikátní 0,4 mm tenkou iridiovou středovou elektrodou mohou vyřešit všechny tyto problémy. Tyto zapalovací svíčky poskytují nejvyšší možné využití zapalovacího sytému (tenčí elektrody, tím nižší napětí a příkon, a tím vyšší výkon).
  2. Provozní teplota LPG motoru LPG je mnohem vyšší než v případě pohonu na benzín (směs LPG / vzduch hoří při vyšší teplotě).
    Zapalovací svíčky řady Denso Iridium Tough se středovou elektrodou z iridia a platinovou špičkou na zemnící elektrodě poskytují maximální životnost. To vše díky vysoké tepelné odolnosti elektrod, díky čemuž může zapalovací svíčka fungovat bez problémů ve velmi vysokých teplotách (materiály mají velmi vysoký bod tání).

 

Výběr vhodné zapalovací svíčky pro LPG

Převodní tabulky zapalovacích svíček pro LPG *
NGK DENSO
LPG1 VK20 / VK20T **
LPG2 VW20 / VW20T **
LPG3 VQ20
LPG4 ITV16 ***
LPG5 VT20
LPG6 VK20
LPG7 VKH20
LPG8 VXU22
* V seznamu aplikací naleznete v posledním sloupci aplikace pro LPG motory
** Použití při těžkém zatížení
*** Svíčka Iridium Power (bez platinové špičky na zemnící elektrodě)

 

Funkce motoru na plyn

LPG motor