Tento web používá k poskytování služeb, personalilzaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Najděte Váš vůz...

Společnost Denso

Japonská společnost Denso je druhý největší světový dodavatel komponent pro automobilový průmysl a lídr ve vývoji pokročilých systémů a komponent. Společnost s více než šedesátiletou tradicí je specialistou v oblasti návrhu a výroby jednotlivých dílů systémů vozu - od systémů řízení motoru, klimatizace a systémů avioniky až po součástky pro hybridní vozidla či bezpečnostní elektronické systémy. Společnost Denso zaměstnává 120.000 lidí ve 32 zemích světa.

Denso komponenty jsou používány všemi předními výrobci automobilů a výsledkem je, že 9 z 10 vozidel na celém světě obsahuje nějakou součástku Denso. Denso investuje asi 8% z celkového zisku do výzkumu, který jí pomáhá udržet přední inovativní návrhy pro většinu důležitých komponent a systémů vozidla.

Nejznámější inovace od Densa jsou:

  • první svíčky s iridiovou elektrodou (nejtenčí na světě, centrální zemnící elektrody o průměru 0,4 mm z iridiové slitiny)
  • systém vstřikování Common-rail při 2000 atm pro dieselové motory;
  • keramické žhavící svíčky

 

Historie společnosti Denso

Historie společnosti Denso začíná v roce 1949, kdy je japonská ekonomika v důsledku druhé světové války v útlumu. Společnost Toyota, jeden z největších výrobců automobilů v zemi, byla nucena oddělit svůj výrobní závod elektrických zařízení v samostatnou společnost. Společnost byl nazvaná NIPPODENSO, v doslovném překladu „japonské elektrické zařízení". Zpočátku společnost vyrábí automobilové chladiče, startéry, generátory apod., ale brzy začíná vyrábět i díly pro domácí elektrické spotřebiče, kde zúročí zkušenosti z automobilového průmyslu. Jedním z nejvýraznějších úspěchů NIPPONDENSO byl vývoj prvního elektrického automobilu na světě.

V sedmdesátých letech Denso začalo expandovat na ostatní světové trhy. Po expanzi do USA, společnost v roce 1973 zakládá svoji dceřinou společnost DENSO Evrope BV v Amsterdamu, kde je hlavní centrum pro Evropu. V současné době má Denso své výrobní závody, výzkumné laboratoře či testovací střediska v mnoha evropských zemích.

 

Náhradní díly Denso

Expertní tým Denso pro druhovýrobu se sídlem v Nizozemí vytvořil řadu programů pro výrobu náhradních dílů v originální kvalitě a to zejména pro evropské výrobce automobilů. Náhradní díly jsou vyráběny plně v souladu s normami pro originální díly. Díky tomu mají náhradní díly Denso nadstandardní funkční vlastnosti. Společnost Denso dodává především kompresory klimatizace, lambda sondy, zapalovací svíčky, žhavící svíčky, kabinové filtry, stěrače, části dieslových motorů, startéry či alternátory.